Od roku 2002 navštěvují naši herci, hudebníci a terapeuté nemocné děti tam, kde je dětského smíchu velmi málo. Hrají v hernách českých nemocnic i u jednotlivých lůžek dětských pacientů. Od roku 2005 se tak děje pod hlavičkou občanského sdružení Loutky v nemocnici. Za osm let pravidelné činnosti jsme rozesmáli desetitisíce dětí, odehráli tisíce představení a zazpívali desítky tisíc písniček. Jen v loňském roce uskutečnili více než 200 denních návštěv!

Náš projekt psychoterapeutické pomoci Loutky v nemocnici bude i v roce 2013 nadále pravidelně realizovat svá představení ve více jak 20 nemocnicích a léčebnách od Českého Krumlova až po Olomouc. Zavítá i na letní tábory dlouhodobě nemocných dětí a připravuje pro letošní rok také novou premiéru určenou pro oddělení s nejpřísnějším hygienickým režimem.

Každý rok je hospitalizováno téměř 180 tisíc dětí, které dlouhodobé odloučení od rodiny a náročnou léčbu snáší velmi těžce. Psychosociální stav dětských i dospělých pacientů je základem pro úspěšnou léčbu. I v letošním roce se může sdružení opřít o své partnery a dárce a tak spoustě z nich může pomáhat. Jsme rádi, že projekt také projekt Čtení pomáhá se stal dlouhodobým partnerem našeho sdružení. Stejně tak nás nesmírně těší podpora individuálních dárců, které jsme v loňském a letošním roce oslovili, a kteří nám pomáhají naplnit naše poslání, často i když sami nejsou v jednoduché situaci. Ddíky finanční podpoře je možné rozšiřovat naše působení na nová místa a s pacienty i nemocničním personálem na těch stávajících systematicky pracovat, což zvyšuje přínos celého projektu.

Mezi navštěvovanými nemocnicemi je i Thomayerova nemocnice v Praze. „S Loutkami v nemocnici spolupracujeme již devátým rokem a jsme za to velmi rádi. Naši malí pacienti loutky vítají vždy s radostí, protože jim přináší zábavu a zpestření jinak dlouhých nemocničních dnů,“ říká Petr Havránek, přednosta Kliniky dětské chirurgie a traumatologie Thomayerovy nemocnice. Právě zde, přímo v dětské herně, jsme 10. dubna převzali šek stvrzující podporu sdružení z rukou zástupců projektu Čtení pomáhá a poté zpívali písničky a hráli loutkové představení pro děti z oddělení kliniky. Děkujeme všem za příjemné dopoledne!

Foto_Tiskov_konference