Víme, jak ochránit sebe i pacienty PDF Tisk Email

Od podzimu do jara přichází pravidelně chřipky a virózy a zdravotní ústavy pravidelně omezují možnosti návštěv rodinných příslušníků i další aktivity na vybraných odděleních. Chrání tím v období epidemií pacienty, kteří jsou zde hospitalizovaní. Dobře vědí, že oslabení pacienti hůř zápasí s jakýmkoli dalším onemocněním, než zdraví lidé. A právě omezení návštěv bývá často opatřením, které toto riziko snižuje.

V letošním roce se k nemocím, které jsou s námi dlouhodobě přidává i šíření COVID-19, kterému právě čelíme. Všichni vnímáme nezbytnost opatření zaměřených na zamezení dynamického šíření tohoto viru a ochranu těch nejohroženějších.

Jsme rádi za důvěru zdravotních ústavu, díky které můžeme obvykle navštěvovat i pacienty, kterým je jinak kontakt s okolím vzhledem ke karanténním opatřením odepřen. Na jaře jsme však více jak 50 dní do nemocnic bohužel nesměli ani my. Je pro nás důležité chovat se odpovědně abychom k hospitalizovaným mohli vždy co nejdéle. Malí pacienti v nemocnicích často v těchto dobách bývají přijímání bez rodinných příslušníků a na oddělení kam míří kvůli svým chronickým či akutním potížím, či kvůli zranění, jsou převáženi až po absolvování testu na obávaný virus s negativním výsledkem. V tuto chvíli (září 2020) však na odděleních naše práce nechybí. Alespoň ne na těch dětských.

lum37w

Jaká opatření jsme zvyklí realizovat, abychom pacienty co nejlépe ochránili a nepřišli jsme o možnost jim pomáhat s uzdravením i ve složitých obdobích?

Jsme v intenzivním kontaktu s odpovědnými zástupci vedení zdravotnických zařízení a pečlivě s nimi koordinujeme naši činnost a konkrétní opatření, která mohou k ochraně pacientu přispět.

Dohlížíme na zdravotní stav členů souboru Loutek v nemocnici a při sebemenším náznaku jakéhokoli onemocnění zajistíme změnu v týmu pro konkrétní návštěvu.

Tam, kde je třeba, používáme ochranné pomůcky, jako jsou pláště, roušky, štíty, přezůvky či návleky. Roušky a respirátory poskytujeme svým členům aby se mohli kvalitně chránit i v době kdy nejsou v nemocnici.

Desinfikujeme loutky i nástroje po návštěvě každého oddělení, desinfikujeme si průběžně ruce.

Po příchodu do nemocnice se převlékáme

Odpovědně se chováme i mimo nemocnice, v exponovaných obdobích udržujeme sociální odstupy a omezujeme "rizikové" chování.

I díky důslednému uplatňování těchto opatření můžeme rozdávat radost často i v době, kdy zůstávají nemocniční oddělení či léčebny dlouhodobě nemocných pro veřejnost uzavřené.

Těšíme se, že se nastalá situace brzy změní k lepšímu a my budeme moci opět zavítat všude tam, kde na nás marodi netrpělivě čekají.

Tonda_ruce_brno

Nutná desinfekce  a ochranné pomůcky při vstupu na pokoj s přísným režimem ...

Tonda_ruce_brno_kocka

Někdy stačí štít, někdy je ale potřeba rouška či respirátor. Začali jsme používáme ochranu z nanomateriálů, která umožňuje vysokou ochranu pacientů i našeho týmu.

83164505_10157201997875887_7468503285096251392_o