Další pondělí na onkohematologii. Když sem člověk chodí častěji, pamatuje si děti i rodiče a často na něj padá smutek. Jenže tentokrát... na jednom z pokojíčku se těšila asi patnáctiletá slečna, že snad už brzy půjde domů. Když jsme zpívali, prozradila se krásným hlasem a později i přiznala, že zpívá ve sboru. Maminka na ní zase řekla, že hraje na piáno a to už leželo piáno u ní na posteli a my se zaposlouchali do nádherné písně, kterou složili její kamarádi proti leukémii a poslali ji sem do nemocnice. Byla o kořenech. Že je zapotřebí zapustit je hluboko, hodně hluboko, až tam, kde je Bůh, protože on dá kořenům sílu, zdraví a život. A tak se stalo, že jsme měli roušky mokré od slz, ale pusa a srdce se usmívaly. Amen.