Myš

Kdo podává medicínu PDF Tisk Email

Marka Míková, divadelní režisérka a loutkoherečka

Vystudovala DAMU – loutkářskou fakultu obor režie – dramaturgie. Hrála princeznu Růženku ve filmu Jak se budí princezny.

Pracovala v divadle Minor, v divadle Lampion na Kladně, v Těšínském divadle Bajka, v loutkovém divadle v německém Ravensburgu. Pedagogicky spolupracuje také na výuce a inscenacích VOŠH a DAMU.

Hraje a zpívá v dámské kapele ZUBY NEHTY. Napsala tři knížky pro děti (Roches a Bzunda, Knihafoss a JO537). Za poslední dvě byla nominována na cenu Magnesia Litera. Mimo Loutek v nemocnici hraje také v rámci DAMM. www.

 


Antonín Novotný, herec, mim a loutkoherec

Vystudoval konzervatoř Jaroslava Ježka obor pantomima, během studia byl na stáži ve ve studiu Jerzy Grotowského v Polsku.

Působil v pantomimické skupině Ladislava Fialky v divadle Na zábradlí.

V roce 1990 nastoupil do loutkového divadla Minor, kde hrál téměř deset let. Nyní je svobodným umělcem a jeho stěžejní činností je hraní pro děti a sólová pantomima. www

Pravidelně se účastní i dalších  charitativních a sociálních akcí, jako například Můzy dětem.

 

Hana Řepová, hudebnice, psychoterapeutka, adiktolog 

Vystudovala sociologii na FF UK v Praze.

Po ukončení školy pracovala jako sociální pracovnice ve VÚM Klíčov a potom jako odborný terapeut v komunitě pro drogově závislé - Sananim Němčice a

a v t.k. v Magdaléna-o.p.s.

Pracovala i jako vedoucí Domu s pečovatelskou službou Černošice.

V současné době je kromě spolupráce s Loutkami v nemocnici terapeutkou s vlastní soukromou praxí. www

V neposlední řadě působí jako zpěvačka a bubenice v kapele Zuby nehty.Marie Dufková

Učitelka a zpěvačka (vystudovala pedagogickou fakultu).

Má za sebou dlouholetou praxi jako pedagog, vedla divadelní a hudební dětské kroužky.

Zpívá v Khünově sboru.

 

 

 

 


Hana Grančicová, tanečnice a herečka

Hrála v amatérském divadle Lucerna a později profesionálně v loutkovém Divadle Minor, a to jak v představeních pro děti, tak v představeních pro dospělé.

Učila akrobacii u Franka Towena, kde velmi úspěšně zužitkovala jak své pedagogické nadání, tak akrobatické zkušenosti. Jako asistentka Franka Towena vyučovala také step a jazzdance.

Práci s dětmi se věnovala i jako učitelka v mateřské škole.

 


Kateřina Tschornová, loutkoherečka

Loutkám, které vystudovala na KALD DAMU, se věnuje v Loutkách v nemocnici, Francouzském institutu, v divadle K2 a všude tam, kde se to hodí a prospěje. Francouzštině, kterou vystudovala na FF UK, se věnuje stejně ráda jako loutkám a využívá ji i v divadle.

Prošla několika kulturními (Minor, Památník národního písemnictví, Muzeum hlavního města Prahy) i nekulturními institucemi. Práce v Loutkách považuje za nejsmysluplnější povolání, kterému se kdy věnovala.

Ráda peče sladkosti.

 

 

 

Jaromír František Palme zvaný Fumas, výtvarník a hudebník

Absolvoval konzervatoř Jaroslava Ježka obor Tvorba písňového textu a scénáře.

Živí se jako ilustrátor převážně dětských knih (dosud cca 50 titulů). Napsal dvě knihy o chlapci Tadeášovi, jeho rodině a mluvícím psu.

Zpívá a hraje na kytaru v kapele Původní Bureš.

 

 

 


Mariana Chmelařová, Absolventka DAMU obor loutkoherectví

Po absolvování VŠ r. 1988 v angažmá HaDi Brno až do r. 2005

Od roku 2005 podniká v oboru čokoláda.

V průběhu let účastná mnohých aktivit napr. Divadelní poutě Praha,  Festival pouličního divadla Linz, hostování Divadlo v Dlouhé, Husa na provázku, hudební seskupení Minach, kabaret Komediograf atd. Nejoblíbenější kamarád-divadelník Arnošt Goldflam.

 

 

 

 

 

Radana Matějčková

Vystudovala Szš-obor dětská sestra, hrála v Rubínu A studio, studium na Damu-nedokončené, hrála se souborem Buchty a loutky, Autobus - Minor,  hraje v divadle Bolka Polívky, chovatelka koní, miluje divadlo a knížky.

 

 

 

 

 

 

 

Daniela Vacková zvaná Dáda, herečka, sem tam také spisovatelka

a_danav

absolvovala DAMU obor herectví, loutkovému a činohernímu herectví se věnuje od 15let. Filmy: Barokní koncert , Slaná růže, Anděl s ďáblem v těle, Anděl svádí ďábla, Na větrné hůrce. Pracovala v Západočeském divadle v Chebu a v Činoherním studiu Ústí n/Labem. Hostovala loutkových divadlech Kladno a Minor.

Dlouhodobě je také lektorkou herectví - pracuje s dětmi i "velkými lidmi".

Je členkou několika trampských sdružení. Napsala knížky Pěší vandr po lesích a lidech, Jedna bosá druhá neobutá . Ráda zpívá a nerada peče sladkosti.

 

Jiří Hodina, Ing. Bc., muzikant, lektor

jh

Jirka je aktivním hudebníkem se širokým záběrem od staré hudby až po aranžmá lidových písní. Vystudoval sólový zpěv na konzervatoři v Praze a dirigování gregoriánského chorálu na Conservatoire de Paris. Výuce gregoriánského chorálu se věnuje systematicky, např. na Mezinárodní letní škole staré hudby ve Valticích či na letní škole Convivium, je též jedním z lektorů projektu o. s. Půlnebí Hlasohled a společně s Maticí Velehradskou inicioval a vede „Liturgické víkendy" gregoriánského chorálu na Velehradě. Je jedním ze zakládajících členů souboru Schola Gregoriana Pragensis, kde působil 15 let. Stál u zrodu Českomoravské hudební společnosti (dnes Čechomor) ); posléze roku 1997 založil vlastní skupinu Marcipán, která se věnovala interpretaci českých a moravských lidových písní. Po deseti letech se členové Marcipánu rozešli do jiných uskupení. Díky tomu se mohl narodit Mantaban, tedy otevřená dílna pro kohokoliv, kdo přinese kladné podněty a něco ze své osobitosti do ústní tradice lidové písničky.

Lenka Volfová, loutkoherečka, impresário Kočovného divadla Rózy Blechové

ped_malenkou_2014

Vystudovala DAMU obor loutkoherectví a alternativní divadlo, hrála na Divadelních poutích na Střeleckém ostrově, v česko-francouzském div. souboru Divadlo na voru, Divadle bratří Formanů, divadle Minor a Kočovném divadle Rózy Blechové....

Zkušenosti sbírala i jako redaktorka webového časopisu, uklízečka, moderátorka, autorka rodinných divadelních workshopů a lektorka v umělecké škole...

 

 

 

 

 

Kryštof Míka, hudebník, loutkoherec samouk

Krystof_mika

Vystudoval FFUK v Praze (rumunštinu - italštinu). Zpívá a hraj

Přes 12 let hraje v loutkohereckém seskupení DAMM.

Ve volném čase se věnuje žonglování.

Účinkuje také v kapele Iritující Pýchora. Hraje na trumpetu, bicí či perkuse.

 

Krystyna Skalická, harmonikářka, písničkářka a loutkářka

kristna_tiff0003Vystudovala matematiku a fyziku na PřF UP v Olomouci.

Hrála v divadle Teatr im. mjr. Szmauza v Českém Těšíně.

Nyní žije v Praze a  od roku 1996 se věnuje loutkovému divadlu (divadlo Krasohled, dříve divadlo Krab).

Krystyna je také písničkářka a harmonikářka, v roce 2015 vydala své písně na CD JEDEN TANiEC.

Ráda se věnuje také zpěvu polských, ukrajinských a moravských a  lidových písní. 

www.krystyna.czwww.divadlokrasohled.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Joomla Templates by Joomlashack