Šumperk - Úsměvy na tvářích dětských pacientů vykouzlily v úterý odpoledne v Šumperské nemocnici profesionální herečky z občanského sdružení Loutky v nemocnici. Šlo o další ze série zábavně-terapeutických aktivit pořádaných Šumperskou nemocnicí, jejichž cílem je zpříjemnit pobyt nejmenším pacientům na dětském oddělení. Dlouhodobě hospitalizovaným pacientům se zase za slunného počasí v nemocničním parku věnovali dobrovolníci a zooterapeutka s bearded kolií Pinky.
Herečky se s loutkami na dětském oddělení dostávaly z jedné legrační situace do druhé, dokázaly děti rozezpívat i vtáhnout do pohádkového příběhu. Dramaterapie je považována za účinnou součást léčebného procesu na dětských odděleních po celé Evropě. „Vystoupení dokázalo děti pobavit i rozptýlit. Podobné aktivity určitě pomáhají k uzdravení dětí a ke snížení jejich úzkosti během nemoci,“zhodnotila vystoupení s úsměvem maminka Veronika Mátlová, která v nemocnici pobývala se svojí dcerkou Rozárkou.

Joomla Template Tutorial