Myš

Fotogalerie

O nás
Loutka od návrhu až do nemocnice.

Jak vzniká loutka, která s námi v nemocnici pomáhá? Podívejte se s námi jak přišel na svět třeba dřevěný Pepík.

Vyřezal nám ho zkušený řezbář Miroslav Trejtnar, který loutky vyrábí a přivádí k životu již dlouhá léta: „S Markou se znám ze školy a náhodou jsme se potkali v nemocnici, když jsem tam byl se svými dětmi. Domluvili jsme se, že pro ně vyrobím jednu dřevěnou loutku a pak uvidíme. Má to být loutka chlapečka, který je v nemocnici, proto má na sobě mít oblečenou nemocniční košilku.

Celý článek...
 
O nás PDF Tisk Email

V Čechách je ročně hospitalizováno na dětských odděleních nemocnic téměř sto osmdesát tisíc dětí, které jsou často dlouhodobě upoutány na lůžko.

Každý dospělý sám dobře ví, jak je i pro něj pobyt v nemocnici psychicky náročný. Personál je natolik vytížený, že nemá možnost se pacientům věnovat individuálně a bolest a odloučení od rodiny působí dvojnásob na dětské pacienty. Malé děti se často nudí, je jim smutno, stýská se jim a prožívají stísněné pocity spojené s nemocí a odloučením od rodiny. 

A my se snažíme dětem jejich pobyt v nemocnicích co nejvíce zpříjemnit.

lum12wSpolek LOUTKY V NEMOCNICI se věnuje práci na poli dramaterapie a rozvíjí spektrum aktivit v oblasti psychosociální péče. Již deset let se zasazuje o ulehčení pobytu dětí v nemocnicích a léčebnách.

Loutky dokáží u nemocných dětí často víc než pilulky – vykouzlit úsměv, zaplašit stesk po domově, pomoci na chvíli zapomenout na bolest a trápení.

Prostřednictvím divadelních představení, her a písniček se snažíme pomoci v procesu uzdravování, snažíme se otevírat prostor ke hře a komunikaci o prožívané realitě…

 

 

Doba našeho pobytu na oddělení je variabilní. Často zůstáváme k dispozici po celý den. Někdy připravujeme i celotýdenní programy. Přizpůsobujeme se možnostem oddělení, i dětských pacientů. Máme diferencovaný přístup k různě nemocným dětem. Spolupracujeme s nemocničním personálem i s rodiči.

580522_10151486807335887_1773656720_nV roce 2010 jsme se podíleli na vzniku partnerského sdružení Bábky v nemocnici na Slovensku, kde také pomáháme rozdávat naší medicínu.

Od roku 2010 také pomáháme pravidelně doslova po celé republice. Každý rok se během 200 hracích dní naše dvoučlené týmy vydávají na více než 280 denních návštěv do nemcnic a léčeben. Každý rok realizujeme také 2 týdenní pobyty v Psychiatrické léčebně v Opařanech a Psychiatrické léčebně v Bohnicích a jezdíme na specializované tábory pro chronicky nemocné děti pořádané dětskou onkologií v Motole. Počet našich návštěv se průběžně zvedá, nikoli však skokově. Hlavním cíllem je pro nás kvalita návštěv a individuální přístup.

Každý rok také realizujeme premiéry nových představení a několik dalších prezentací Loutek v nemocnici pro veřejnost. Během návštěv ročně oslovíme přes 8000 dětských pacientů. Odzpíváme více než 6000 písniček a odehrajeme přes tisíc loutkových představení. Během našich návštěv také dětským pacientům rozdáme více jak tisíc CDček, omalovánek a pastelek, balónků, triček, míčků a knížek.

 

 

Máte chuť se dozvědět víc?

Podívejte se na video níže na této stránce, sledujte nás na facebooku.

Kompletní výčet našich aktivit naleznete ve výroční zprávě. Naše aktivity můžete poznat také prostřednictvím speciálních akcí pro veřejnost. V roce 2015 jsou to například pravidelná představení v divadle Minor.


Máte chuť podpořit naši medicínu? Více informací naleznete zde.

 

11231282_10153161902260887_5249304735962425255_o_1

 

 
Tajemství loutek PDF Tisk Email

Děti milují loutky. Loutky patří k dětství. Jsou zmenšenou podobou nás samých, s kterou si můžeme hrát, do které se můžeme projektovat a s kterou se dá užít spousta legrace. Svou velikostí loutka připomíná hračku a dítě si s ní může povídat. Snáze se uvolní, protože hned ví, že jde o hru a v té je mu dobře. Přestává se bát. Tajemství loutky spočívá v tom, že přestože je věcí, má svůj vlastní život, je samostatnou bytostí. Může nám jí být líto, můžeme se jí smát a můžeme ji mít rádi.

Celý článek...
 


Joomla Templates by Joomlashack