PRAHA 24. 5. 2018 - Začíná nahrávání nového charitativního CD Létající peřina. Je určeno dětem hospitalizovaným v nemocnicích a léčebnách po celé republice. Rozdávat jej budou během svých návštěv členové organizace Loutky v nemocnici. U nemocničních lůžek již 13 let dokazují, že hudba a loutky pacienty v nemocnici potěší a mohou i pomáhat s uzdravováním.

CD bude obsahovat převážně písničky českých kapel a interpretů, kteří se touto formou rozhodli práci Loutek v nemocnici podpořit a pomoci takt nemocným dětem. První, kdo natáčí písničku složenou přímo pro Loutky v nemocnici je plzeňská kapela Mandrage. Na disku budou také písničky kapel Tata Boys, Vltava, Květy, Zuby nehty, Tornádo Lue, Už jsme doma, Mantaban, Původní Bureš ale i dalších výrazných osobností naší hudební scény.

„CD vyjde v červenci tohoto roku, kdy je každému v nemocnici ještě víc smutno než obvykle. Každý by chtěl být radši na prázdninách u babičky, na táboře anebo u moře. Doufáme, že nejen našimi loutkovými příběhy a muzicírováním, ale nyní i tímto společným dárkem přineseme letos v létě na dětská oddělení alespoň trochu radosti. Jsme moc rádi, že oslovení muzikanti náš nápad sdílí a přidali se k nám.“ říká k připravovanému CD Marka Míková principálka Loutek v nemocnici, ale zároveň členka kapely Zuby nehty. Nahrávání probíhá ve studiu Sono Records.