Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů také o adventu, během Vánoc a v příštím roce. Váš vánoční dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici o svátcích. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

Jak mohu pomoci?

3500

 

Myš

Podpora QR platbou

QRplatba

Pro platbu na sbírkový účet 37 37 37 67 / 5500 Pokud chcete na konci roku dostat potvrzení o daru uveďte jako zprávu pro příjemce jméno, příjmení a adresu.

Myš.

MyšMyš

Myš

Jak pomáháme
Thea má ráda Loutky a Loutky mají rádi Theu!
There are no translations available.

Thea_Loutky_v_nemocnici_1

Pamatujete si na Theu? Statečnou holčičku, kterou jsme v motolské nemocnici navštívili už mnohokrát? Za tři roky, co se potkáváme, jsme si vytvořili hodně přátelský vztah. Tea nás má ráda a maminka nám prozradila, že se na nás vždy strašně těší. Dnes, když hráli v Motole Matyáš s Dádou, tomu nebylo jinak.

Thea už má naštěstí náročnou onkologickou léčbu a sebou, ale do nemocnice musí pravidelně jezdit na kontroly. Dnes byla zrovna na nefrologii,kde se maminka dozvěděla, že si dosavadní velmi agresivní léčba opět vybírá svou daň. Pro tak mladý organismus je to proste příliš velká zátěž a Thea již o jednu ledvinu bohužel přišla. 

Thea_Loutky_v_nemocnici_2

 

Kvůli nemoci nemůže do dětského kolektivu. Kromě toho, že nechodila do školky, ještě ani nemohla začít chodit do první třídy. Dva roky bude trvat, než se její oslabený organismus „vzpamatuje“ z léčby a Thea nebude náchylná ke každé infekci. Nyní se učí s maminkou Jitkou doma, ale ta přiznává, že je to hodně složité. Její dcerka kromě onkologického onemocnění prodělala v loňském roce zánět mozkových blan, při kterém ztratila 60 % hybnosti v těle. V důsledku toho všeho má Thea poškozená centra v mozku a není schopna se soustředit. Střídaly se u ní agrese, deprese a autistické stavy.

Když Thea po vyšetření zjistila, že jsou v nemocnici Loutky, nechtěla jet domu, dokud se s námi neuvidí. A tak jsme ji pozvali do herny. Thea přišla s culíčkem, protože už jí dorůstají vlásky a chce se „fintit“ jako každá malá slečna v jejím veku. Také měla roušku, kterou sice už muže odložit, ale protože její organismus je stále oslaben a náchylný k infekcím, maminka ji jí raději dává. Je to sotva pár týdnů, co Thea skončila s banální rýmou na kapačkách… 

V herně jsme zrovna chystali mikulášské vystoupení. Dáda s Matyášem stavěli betlém a Thea ochotně pomáhala. V kufříku bylo tolik zajímavých postaviček… A Thea do této sváteční atmosféry dokonale zapadla. Mela totiž mikinu se soby, kterou dostala od bráchy.

A pak už začalo představení. Vzpomínali jsme společně na Ježíška a jeho narození a také se hrálo a zpívalo. Dáda se pochlubila se svým novým nástrojem. Vyrobila si jej z vroubkované formy na biskupský chlebíček. A zdálo se, jako by forma ještě voněla vánočním pečením. Matyáš zase vyndal klávesy „Theo, jakou znáš koledu?“ Ta odvětila, že žádnou, a tak jsme společně zalistovali ve zpěvníčku a hernou na začátku adventu znělo Nesem vám noviny, Pásli ovce valaši, Půjdem spolu do Betléma… A to už si notovala i malá Tea a její maminka.


Read more...
 
Předvánoční návštěvy Loutek jsou svojí atmosférou prostě speciální.
There are no translations available.

Darina_Kozlik_Loutky_v_nemocniciUž i v nemocnici je cítit vánoční atmosféra.Myslíte si, že je důležité, aby i Loutky v nemocnici přišly za nemocnými dětmi také o svátcích?

Za tuto možnost jsme hodně rádi. Lékaři pouští na svátky domu všechny děti, které pustit mohou. Když muže jít dítě na dvě hodiny, tak jde i na tak krátkou dobu, protože to pomůže jeho psychice. Z pěti oddělení u nás fungují o svátcích tři a pro malé pacienty, kteří tu musejí zůstat, jsou návštěvy Loutek nepostradatelné. Na pokojích sice celý den sledují pohádky, ale osobní kontakt je pro jejich proces uzdravování daleko důležitější. Herci je často přímo zapojí do svých představení. Někdy jim Marka s Pavlou také chodí pohádky číst. I to je pro ne zážitek.

Co na naší práci nejvíce oceňujete?

Líbí se mi, že Loutky doslova udělají, co dětem na ocích vidí. Naslouchají jim, převlečou se za čerta a Mikuláše, s ničím nemáte problém a snažíte se malému marodovi co nejvíce přiblížit. To bohužel nebývá u všech neziskových organizací, které děti navštěvují, samozřejmostí. Už mnohokrát jsem slyšela, jak děti s nadšením lékařům nebo sestřičkám vyprávěly, co Loutky hrály. Vydáváte vlastní cédéčka, která si pak děti mohou pustit i doma, zvete je na svá představení mimo nemocnici… Děláte toho pro děti opravdu hodně. 

Read more...
 
Kačenka se čertů nebojí!
There are no translations available.

Na Neurologii potkali Dáda s Kryštofem pětiletou Kačenku. Když nad její postýlkou prolétla betlémská hvězda, Vánoce se přiblížily na dosah ... 

Kacenka_Loutky_v_nemocnici

Děti navštěvujeme hodně i v období adventu a Vánoc... to jsou chvíle, kdy jsme v nemocnici vážně potřeba ...

Read more...
 
Hrajeme i lidem, jejichž čas se naplnil.
There are no translations available.

Pravidelně Vás informujeme o návštěvách nemocných dětí, ale dnes bychom Vám chtěli představit náš nový projekt. Jde o návštěvy v Hospicu Dobrého pastýře v Čerčanech, kde hrajeme lidem, jejichž čas se naplnil. Při naší první návštěvě jsme hráli představení Tam, kde žijí divočiny.

37416560_1783699535056697_6442839376547282944_o

I dospělí se rádi podívají na pohádku a a my bychom jim rádi díky vaší pomoci dopřáli krásné odpoledne plné smíchu, povídání a hudby. O prázdninách nás v hospicu čekají ještě další návštěvy. Klienti během nich spolu s námi mohou zavzpomínat na texty písniček, které si dřív rádi zpívali a tvář jim rozjasní úsměv.

Říká se, že dětství a stáří mají spoustu společného a zdá se, že loutky zase nacházejí cestu k srdcím svých diváků. Stejně tak hudba. I když je to jen na chvilku, všichni cítíme, že každá taková chvilka je vzácná a důležitá.

Read more...
 
Kristýnka stále nemá vyhráno!
There are no translations available.

IMG_20181023_131603

Kristýnku navštěvujeme v brněnské nemocnici v Černopolní ulici už několik měsíců. Začaly prázdniny, na které se 16letá slečna samozřejmě těšila a měla hodně plánu – brigáda, kamarádi… Hned na jejich počátku se to začalo slibně rozjíždět…

Vysočina fest, kde byla spousta skvělé muziky a pak ještě zábava v městečku, kde Kristýna s rodinou žije.

Domů se v té době vrátila s velkými modřinami přes celou ruku. Maminka ji odvezla k lékaři a ten udělal rozbor krve. Když uviděl výsledky, okamžitě ji nechal převést do nemocnice, kterou už pěknou řádku měsíců neopustila. Lékaři společně s Kristýnkou od té doby svádějí boj s akutní formou leukémie.

Read more...
 
Rozhovor
There are no translations available.

MUDr. Petr Lokaj, vedoucí lékař na Klinice dětské onkologie v Dětské nemocnici při FN Brno

IMG-4174Jak dlouho již znáte Loutky v nemocnici?

Jak dlouho znám Loutky? Tak to už vůbec nevím, bohužel. Beru Vás jako nedílnou součást chodu kliniky, odpolední návštěvy, které jsou vždy příjemné slyšet – zpěv a smích.

Co se Vám vybaví, když se řekne Loutky v nemocnici?

Read more...
 
Je to koule… co to je?
There are no translations available.

V Brněnské nemocnici jsme na dalším pokoji onkologické narazili ještě pětiletého Dušana, který se zrovna díval na pohádku Kráska a zvíře. Byl zalezlý pod peřinou, protože se bál té „bestie“. Když jsme přišli, ukázalo se, že ze všeho nejvíc miluje hádanky a hned nám jednu dal“ Je to koule … co je to? My jsme bohužel neuhodli, ale vymínili jsme si, že také jednu hádanku můžeme dát… Má to čtyři tlapky, ouška, vousky, ocásek, pije to mlíčko. Co to je?

Read more...
 


Joomla Templates by Joomlashack