Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů také o adventu, během Vánoc a v příštím roce. Váš vánoční dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici o svátcích. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

Jak mohu pomoci?

3500

 

Myš

Podpora QR platbou

QRplatba

Pro platbu na sbírkový účet 37 37 37 67 / 5500 Pokud chcete na konci roku dostat potvrzení o daru uveďte jako zprávu pro příjemce jméno, příjmení a adresu. QR kód naskenujte prostřednictvím bankovní aplikace ve vašem smartphonu.

Myš.

MyšMyš

Myš

Příšerka dala Tee pěkně zabrat
There are no translations available.

Malou Teu přišla před dvěma lety trápit příšerka. Tak říká holčička, které bude v lednu sedm let, své nemoci. Doktoři sice příšerku pojmenovali jako sarkom ledviny, ale Tea ví své. Nevítaná návštěvnice se jí chtěla usadit v tele, hlodat a škodit. 

Tea_zidle

Ale i v nemocnici mela Tea vždy někoho blízkého. Byla s ní maminka Jitka, která ji držela za ruku, když jí bylo moc a moc špatně, nemohla slabostí chodit a zvracela. A ještě někdo za ní chodil a povzbuzoval ji. Loutky!

„Nejvíc si Tea pamatuje Hanku Řepovou,“ vypráví maminka. „Naposled se s ní potkala na stomatologii. Tea se právě probudila z narkózy, když se dozvěděla, že přijdou loutky. Mami, mami, bude pohádka, volala nadšeně.“ Na stomatologii operovali Teu v říjnu po zánětu mozkových blan. Vytrhli jí osmnáct zubu. Naštěstí mléčných, a tak vyrostou nové.

Teď přišly loutky za Teou zase. Představil se jí lenochod tříprstý. Tea mu s radostí ukázala, kde je koupelna, aby ho netrápily blechy. Jirka jí zahrál spoustu písníček. Třeba tu o lišce, která běží k Táboru. Tam Tea bydlí!

Tea_loniPotom vytáhla Marka z kufříku pihovatého kluka Maxíka. Doma zlobil a vydal se na loďce pres more. Rozesmátá Tea si nasadila na prsty mořské živočichy a s Maxíkem na sebe volali: „Ahoj Maxíku!“ „Ahoj žraloku! Ahoj krabe, jak se máš?“ Nakonec vše dobře dopadlo. Maxíka čekala doma maminka a na stole polívčička.

Tea se teď raduje, že už je „normální holčička“, protože jí nedávno odstranili port. „A nosím culíčky,“ chlubí se dorůstajícími vlásky. S maminkou doma cvičí na míci a s pomocí speciálního vozíku dokonce absolvovaly podzimní půlmaratón.

Dívenka na sebe ještě musí dávat pozor a čekají ji kontroly. Ale nad příšerkou zvítězila

 
Joomla Templates by Joomlashack