Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů také o adventu, během Vánoc a v příštím roce. Váš vánoční dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici o svátcích. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

Jak mohu pomoci?

3500

 

Myš

Podpora QR platbou

QRplatba

Pro platbu na sbírkový účet 37 37 37 67 / 5500 Pokud chcete na konci roku dostat potvrzení o daru uveďte jako zprávu pro příjemce jméno, příjmení a adresu. QR kód naskenujte prostřednictvím bankovní aplikace ve vašem smartphonu.

Myš.

MyšMyš

Myš

David se nemohl celý den hýbat!
There are no translations available.

Foto_David_LVN_1_sml

Když jsme zaklepali na dveře Davídkova pokoje na Klinice dětské hematologie a onkologie, už nás netrpělivě očekával.

Byl to jeden z dlouhých a náročných dnů, které musí trávit v nemocniční postýlce.

Měl po lumbálce, při které je mu do těla podáván lék. Celý den se nesmí hýbat a čas se nesmírně vleče...

Davídek Loutky v nemocnici už zná, protože ho v Motole navštěvujeme pravidelně. Když se ho Marka zeptala, co by chtěl zahrát, řekl, že má rád AC/DC.

To ale v repertoáru nemáme a tak mu nabídla písníčku, kterou sama složila. Protože má David kvůli onkologické léčbě sníženou imunitu, oblékli naši herci sterilní obleky a roušky a jeho postýlka se proměnila v improvizované jeviště: z kufříku vyskočil neposedný šašek, který stejně jako ostatní loutky musel projít dezinfekcí, než se k chlapci přiblížil.

Když šaška unavila salta a roznožky, povolal z kufříku myšáka a vylezl i kocour. To už ale byl malý marod celý nervózní a ptal se: „Když už bude ten rozhovor?“ Maminka mu totiž prozradila, že s ním budeme dělat reportáž do našeho časopisu.

Hodně vyprávěl a vůbec se nestyděl: dozvěděli jsme se, že sportuje, ale kvůli nemoci musel přestat, že má rád narkózy, že mu chybí kamarádi, ale pres Viber si s nimi píše. S rodiči také často cestuje a možná jednou bude pilotem. Páťák David si uvědomuje, že mu do života zasáhla vážná nemoc. V nemocnici navštěvuje školu, ale ví, že když je mu špatně, muže výuku odmítnout.

Foto_David_LVN_4Na návštěvu Loutek se ale vždy těší, protože mu zlepší náladu a pro všechny, kteří naši činnost podporují, má vzkaz: „Chtěl bych říct, že jsem rád, že jsou hodní lidé, díky kterým Loutky v nemocnici za mnou můžou chodit“.

Na konci návštěvy dostal od Marky s Bilbem knihu bajek a domluvili jsme se, že nám při další návštěvě řekne, která se mu líbila nejvíce.

Další aktuální zprávy Ze světa loutek:

• Není škola jako škola

• Za dětmi každý den

• Hrajeme pravidelně

• Kočka se zlomenou tlapkou a šašek s teplotou

• 30 let transplantace kostní dřeně 

 

 
Joomla Templates by Joomlashack