15let

Myš

Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

Podpora QR platbou

QRplatba

Pro platbu na sbírkový účet 37 37 37 67 / 5500 Pokud chcete na konci roku dostat potvrzení o daru uveďte jako zprávu pro příjemce jméno, příjmení a adresu. QR kód naskenujte prostřednictvím bankovní aplikace ve vašem smartphonu.

Myš.

MyšMyš

Myš

Televize ani PC nedokáže nahradit navozenou interakci mezi hercem a posluchačem
There are no translations available.

sestra„Televize ani PC nedokáže nahradit navozenou interakci mezi hercem a posluchačem“,

říká Mgr. Marie Lulková, vrchní sestra Dětské kliniky Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Loutky v nemocnici chodí na návštěvy za malými pacienty už 15 let. Do nemocnice v Ústí nad Labem jsme začali jezdit teprve nedávno. Jak byste popsala přínos Loutek pro hospitalizované děti na vašem oddělení?

Na našich malých pacientech je vidět, že jim návštěva Loutek v nemocnici přináší radost, odreagování od zdravotních problému a především dobrou náladu, což významným způsobem přispívá k jejich léčbě. Pokud má dítě dobrou náladu, tak nevnímá tak negativně změny svého zdravotního stavu, dojde k odreagování od stresu a tíživých myšlenek.Takže projekt Loutky v nemocnici určitým způsobem vnímám jako součást komplexní léčby o naše dětské pacienty.

Proč je podle Vás hraní pohádek pro nemocné děti důležité?

Hraní pohádek patří především u předškolních dětí k oblíbeným činnostem. Stává se pro ně tzv. duševní potravou. V nemocnici nelze i pres velkou snahu zdravotníku zajistit dostatek podnětu k nasycení těchto duševních potřeb dítěte. Jsme tedy vděční za jakoukoliv pomoc, která pomůže dítěti se odreagovat jak od zdravotních problému, tak i od stresu spojeným se změnou prostředí. Televize ani PC nedokáže nahradit navozenou interakci mezi hercem a posluchačem.

Jaké osobní setkání s Loutkami si osobně vybavujete? Co Vás nadchlo a rozesmálo?

Líbí se mi, že všichni herci jdou do vystoupení „naplno“ – včetně převleku. Také oceňuji, že se dokáží naladit na dětskou dušičku a flexibilně přizpůsobit svůj repertoár věku dítěte. U nás jsou hospitalizované děti od 0 do 19 let – věkové rozpětí je tedy značné a každé dítě v dané věkové skupině má své nároky. Jak pomáhají Loutky v práci lékařům a sestrám? Loutky bereme jako pomocnou terapii u nemocného dítěte zaměřenou na jeho psychickou stránku, kdy dochází ke zlepšení psychické pohody. Pro personál jsou především změnou a zpestřením života v nemocnici.

 
Joomla Templates by Joomlashack