15let

Myš

Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

Podpora QR platbou

QRplatba

Pro platbu na sbírkový účet 37 37 37 67 / 5500 Pokud chcete na konci roku dostat potvrzení o daru uveďte jako zprávu pro příjemce jméno, příjmení a adresu. QR kód naskenujte prostřednictvím bankovní aplikace ve vašem smartphonu.

Myš.

MyšMyš

Myš

Nemocné děti si jsou blízké
There are no translations available.

Letošní rok se nese ve znamení 15. výročí založení našeho spolku. I když ho kvůli pandemii nemůžeme oslavit tak, jak bychom si představovali, jsme moc rádi, že po jarní nucené bezpečnostní pauze  můžeme opět s loutkovým představením a písničkami za nemocnými dětmi chodit.

 

Plzen_Granka_Renata

 

Těsně před prázdninami vyrazily do Fakultní nemocnice v Plzni Granka s Renou. V herně na dětském oddělení se pomalu shromáždili přítomní marodi a netrpělivě čekali, jaké písničky a pohádku jsme si pro ně tentokrát připravili. Byla mezi nimi i devítiletá Páťa, která se od narození léčí s cystickou fibrózou a každé tři měsíce se jí stává druhým domovem nemocnice.

 

Ačkoliv je vážně nemocná, dětem s touto diagnózou se tvoří v plicích hlen a špatně se jim dýchá, byla ráda, že nemusí nadále zůstat v izolaci na pokoji a může být společně s ostatními dětmi. Nyní je holčička v nemocnici kvůli podávání nového léku, který by jí měl vylepšit plicní funkce. Páťa se s upřímným nadšením a radostí zapojila do zpívání a během pohádky O zvířátkách dokonce našim herečkám napovídala.

 

„Loutky děti zabaví, děti nemyslí na to, že je něco trápí. Vypne i matka a dítě je šťastné. Dcerku neizoluji, žijeme dneškem a všechny aktivity podřizujeme momentálnímu stavu,“ říká maminka. „Nemocné děti si pomáhají. Bohužel jsme se už ale setkali i s negativní reakcí a posmíváním,“ doplňuje.

 

Patricie musí dodržovat životosprávu a má přísný režim, před odchodem do školy bere léky a inhaluje. Léčba je náročná a na konci týdne je už vidět, že je dívenka unavená. Stejnou diagnózu má navíc i jeden z jejích bratrů, takže je to pro rodinu náročné. I když je Páťa nemocná, má ráda aerobik, koně a kolo.

 

Šíření koronaviru se v posledních týdnech opět bohužel zhoršilo a dnes nikdo z nás neví, co bude dál. Pevně ale věříme, že se s Loutkami nemocné děti budou  moci  vídat i v posledních měsících roku, pravidelně a na co nejvíce místech.

 

Vaše Loutky!

 

 
Joomla Templates by Joomlashack