15let

Myš

Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

Myš

News
Výstava fotografií: Hořkosladké Loutky v nemocnici
There are no translations available.

Charitativní výstava fotografií fotografa Stanislava Zbyňka, který po mnoho měsíců mapoval svým citlivým okem a fotoaparátem naší práci. Výstava se koná v příležitostném výstavním prostoru "Dvojka v Trojce", který je součástí prostor Obvodního soudu pro Prahu 3, Jagelonská 5, II. patro. Vernisáž proběhne 5. října od 17:00. Výstava potrvá minimálně do konce roku. horkosladke_loutky_v_nemocnici

 
15 let s Loutkami v nemocnici – Výstaviště Praha - Festival Praha září
There are no translations available.

15let_karkulka_a_vlk

Loutky v nemocnici slaví 15 let svého působení v nemocnicích a léčebnách. Pro děti, rodiče i prarodiče jsme připravili pětidenní program plný loutkového divadla a muziky. Přijďte s námi od 16. září slavit pod plachtu divadelního stanu a poznejte, jak pomáhá naše medicína, i když jste zrovna zdraví! Program plný dětských představení a muziky nabízíme každý den od 16. hodin a vše vyrcholí v neděli 20 září představením loutkové opery Prodaná nevěsta a podvečerním koncertem na Křižíkově fontáně. Představení souboru Loutky v nemocnici jsou určeny pro všechny děti od 5 do 105 let.

Aktuálně: I když slavíme, jsme si vědomi aktuální epidemiologické situace a odpovědnosti, kterou máme vůči našim divákům v nemocnicích a léčebnách. Proto srdečně zveme do otevřeného prostoru kde si můžeme být blízko a přesto udržet dostatečný odstup mezi diváky a herci, i mezi diváky samotnými, mimo dobu veřejné produkce využíváme roušky či respirátory, sledujeme aktuální situaci a jsme připraveni na ni bezodkladně reagovat. 

Read more...
 
Víme, jak ochránit sebe i pacienty PDF Print E-mail
There are no translations available.

Od podzimu do jara přichází pravidelně chřipky a virózy a zdravotní ústavy pravidelně omezují možnosti návštěv rodinných příslušníků i další aktivity na vybraných odděleních. Chrání tím v období epidemií pacienty, kteří jsou zde hospitalizovaní. Dobře vědí, že oslabení pacienti hůř zápasí s jakýmkoli dalším onemocněním, než zdraví lidé. A právě omezení návštěv bývá často opatřením, které toto riziko snižuje.

V letošním roce se k nemocím, které jsou s námi dlouhodobě přidává i šíření COVID-19, kterému právě čelíme. Všichni vnímáme nezbytnost opatření zaměřených na zamezení dynamického šíření tohoto viru a ochranu těch nejohroženějších.

Jsme rádi za důvěru zdravotních ústavu, díky které můžeme obvykle navštěvovat i pacienty, kterým je jinak kontakt s okolím vzhledem ke karanténním opatřením odepřen. Na jaře jsme však více jak 50 dní do nemocnic bohužel nesměli ani my. Je pro nás důležité chovat se odpovědně abychom k hospitalizovaným mohli vždy co nejdéle. Malí pacienti v nemocnicích často v těchto dobách bývají přijímání bez rodinných příslušníků a na oddělení kam míří kvůli svým chronickým či akutním potížím, či kvůli zranění, jsou převáženi až po absolvování testu na obávaný virus s negativním výsledkem. V tuto chvíli (září 2020) však na odděleních naše práce nechybí. Alespoň ne na těch dětských.

Read more...
 
Antivirová písnička na novém CD, které právě vychází!! PDF Print E-mail
There are no translations available.

Loutky v nemocnici slaví 15 let a při té příležitosti připravila stejnojmenná kapela novou nahrávku s názvem Divočiny. Novinka přináší 14 dětských písniček z autorské dílny českých muzikantů, kteří již 15 let pomáhají spolu s loutkáři hospitalizovaným dětem a seniorům v nemocnicích a léčebnách. Album obsahuje i aktuální píseň Antivirus, která vznikla spontánně ve studiu JÁMOR během jarního nahrávání. Tuto píseň i další z aktuální nahrávky mohou v těchto dnech naživo slýchat pacienti ve zdravotnických zařízeních po celé České republice. Album je dárkem pro nemocné děti a zakoupením CD Divočiny můžete tento skvělý projekt podpořit.

Za skladbami autorsky stojí Marka Míková, frontmanka kapely Zuby nehty, spisovatelka, režisérka a principálka Loutek v nemocnici, společně s dalšími osobnostmi české a slovenské hudební scény. Na písních se podílí především ti, kteří dlouhodobě spolupracují s neziskovou organizací. Pavla Jonssonová (Zuby nehty), Kryštof Míka (Iritující Pýchora), Jana Tóthová (Tornado Lue), Jaromír František Fumas Palme (Původní Bureš), Jiří Hodina (Mantaban) či písničkářky Krystyna Skalická a Sylvie Krobová. Výsledný zvuk nahrávky připravil ve studiu JÁMOR Ondřej Ježek.

Read more...
 
Loutky v nemocnici - on-line podruhé... PDF Print E-mail
There are no translations available.

Během naší práce jsme zvyklí na roušky, ochranné pláště nebo gumové návleky, protože chodíme za dětmi i na oddělení, kde je vysoké riziko přenosu infekce. Rovněž každoročně naši práci na krátkou dobu přerušuje chřipková epidemie.

Nataceni_Kasparek_a_PrinceznaV době koronaviru jsme ale za malými přáteli, kteří se těšili na povídání, pohádky a písničky, nemohli 55 dní! V kontaktu jsme s nimi zůstali prostřednictvím sociálních sítí a webu.

Připravili jsme záznamy některých představení a ty jsou nyní pro všechny marody které zrovna nenavštěvujeme u postýlky dostupné online. 

Online obsah Loutek v nemocnici je stále dostupný pro všechny!

• Navštivte naši stránku "Nuda v posteli" (Naleznete zde zejména on-line podobu našich profesionálních audioprojektů)

• Stáhněte si sadu her pro dlouhou chvíli a společně si hrajte

• Pusťte si záznamy našich představení, čtení pohádek, písničky a skeče, které jsme pro vás připravili on-line na sociálních sítích:  Facebook a Youtube 

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 27
Joomla Templates by Joomlashack