15let

Myš

Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

Myš

News
Víme, jak ochránit sebe i pacienty a pomáháme i v době výjimečného stavu PDF Print E-mail
There are no translations available.

lum37w

V letošním roce se k nemocem, které jsou s námi dlouhodobě přidal i COVID-19. Všichni vnímáme nezbytnost opatření zaměřených na zamezení dynamického šíření tohoto viru a ochranu těch nejohroženějších.

Jsme rádi za důvěru zdravotních ústavů, díky které můžeme navštěvovat i pacienty, kterým je jinak kontakt s okolím vzhledem ke karanténním opatřením odepřen. Na jaře jsme však více než 50 dní do nemocnic bohužel nesměli ani my. O to víc nás těší, že nyní v některých nemocnicích stále pomáháme.

V tuto chvíli (listopad 2020) stále navštěvujeme největší fakultní nemocnice v Čechách i na Moravě, kde naši péči potřebuje spousta hospitalizovaných dětí. Přítomnost Loutek v nemocnici je o to důležitější, že část personálu pomáhá na akutních odděleních věnujících se současné pandemii a režim návštěv je v nemocnicích z pochopitelných důvodů nyní opravdu přísný.

Je pro nás důležité chovat se odpovědně, abychom dostatečně ochránili jak pacienty tak i náš tým. Malí pacienti v nemocnicích často v těchto dobách bývají přijímání bez rodinných příslušníků. Na oddělení kam míří kvůli svým chronickým či akutním potížím, či kvůli zranění, jsou převáženi až po absolvování nepříjemného testu na obávaný virus s negativním výsledkem. Na některých oděleních pro COVID pozitivní dětské pacienty vyčleňují samostatné pokoje. Bohužel jsou i oddělení, která bylo nezbytné dočasně uzavřít, aby kapacita byla k dispozici pro aktuální potřeby pacientů s nemocí COVID-19.

 

Read more...
 
Výstava fotografií: Hořkosladké Loutky v nemocnici - Odloženo
There are no translations available.

Charitativní výstava fotografií fotografa Stanislava Zbyňka, který po mnoho měsíců mapoval svým citlivým okem a fotoaparátem naší práci. Výstava se koná v příležitostném výstavním prostoru "Dvojka v Trojce", který je součástí prostor Obvodního soudu pro Prahu 3, Jagelonská 5, II. patro. Vernisáž, která byla inzerována na 5. října od 17:00 byla odložena. O novém termínu vás budeme informovat. Výstava následně potrvá minimálně do konce roku.

120453202_1510592125800097_1507861712216962601_o

 
15 let s loutkami v nemocnici ... jedeme dál!
There are no translations available.

119896765_10157485556885887_1821121800410917441_o 

Děkujeme, že jste slavili s námi! My se opět vracíme do nemocnic a léčeben, alespoň do těch kde současná epidemiologická situace naší činnost nepozastavila ... 

Sledujeme aktuální situaci a jsme připraveni na ni vždy bezodkladně reagovat. Pokud chcete vědět více o tom jak postupujeme přímo v nemocnicích v tomto období, klikněte zde.

 

 
15 let s Loutkami v nemocnici – Výstaviště Praha - Festival Praha září
There are no translations available.

15let_karkulka_a_vlk

Loutky v nemocnici slaví 15 let svého působení v nemocnicích a léčebnách. Pro děti, rodiče i prarodiče jsme připravili pětidenní program plný loutkového divadla a muziky. Přijďte s námi od 16. září slavit pod plachtu divadelního stanu a poznejte, jak pomáhá naše medicína, i když jste zrovna zdraví! Program plný dětských představení a muziky nabízíme každý den od 16. hodin a vše vyrcholí v neděli 20 září představením loutkové opery Prodaná nevěsta a podvečerním koncertem na Křižíkově fontáně. Představení souboru Loutky v nemocnici jsou určeny pro všechny děti od 5 do 105 let.

Aktuálně: I když slavíme, jsme si vědomi aktuální epidemiologické situace a odpovědnosti, kterou máme vůči našim divákům v nemocnicích a léčebnách. Proto srdečně zveme do otevřeného prostoru kde si můžeme být blízko a přesto udržet dostatečný odstup mezi diváky a herci, i mezi diváky samotnými, mimo dobu veřejné produkce využíváme roušky či respirátory, sledujeme aktuální situaci a jsme připraveni na ni bezodkladně reagovat. 

Read more...
 
Antivirová písnička na novém CD, které právě vychází!! PDF Print E-mail
There are no translations available.

Loutky v nemocnici slaví 15 let a při té příležitosti připravila stejnojmenná kapela novou nahrávku s názvem Divočiny. Novinka přináší 14 dětských písniček z autorské dílny českých muzikantů, kteří již 15 let pomáhají spolu s loutkáři hospitalizovaným dětem a seniorům v nemocnicích a léčebnách. Album obsahuje i aktuální píseň Antivirus, která vznikla spontánně ve studiu JÁMOR během jarního nahrávání. Tuto píseň i další z aktuální nahrávky mohou v těchto dnech naživo slýchat pacienti ve zdravotnických zařízeních po celé České republice. Album je dárkem pro nemocné děti a zakoupením CD Divočiny můžete tento skvělý projekt podpořit.

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 27
Joomla Templates by Joomlashack