15let

Myš

Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

Myš

News
Pravidelně pomáháme na rehabilitaci. PDF Print E-mail
There are no translations available.

Nvrh_bez_nzvu
Anička naší návštěvu moc nechtěla, protože by se loutek prý bála, ale "domluvilo se" s tatínkem, že zůstane na pokoji až půjdu navštívit Frantu a když tak odejdou. Během naší návštěvy ale neodešli a když si loutka Lucinky zavolala na hraní maňáska Ježka, začala se na nás i dívat. Ježek jí pomalu rozesmíval a loutková slečna Lucinka byla nadšená, že mají s Aničkou stejné vlasy a vůbec, že si jsou dost podobné. Když jsem se jí pak zeptala, jestli by si chtěla s Lucinkou hrát, tak nadšeně souhlasila a vrhla se k nám. Zazpívali jsme si i nějaké písničky a Anička se smála. Loutka Lucinky si taky postěžovala na špatnou pohyblivost nohy, tak jí Anička pomohla a společně s Ježkem nožičku rozhýbali.
Na další návštěvu s Lucinkou se těší a myslím, že se budeme moct věnovat i jednotlivým pohybům a cvikům. Dostala od nás knížku o dětské józe. Konec zpravodajství. Anička
 
Dům vzpomínek - On-line premiéra PDF Print E-mail
There are no translations available.

Loutky_v_nemocnici_Dum_vzpominek

Premiéra proběhla online

18. prosince 2020 ve 14:00

Streaming je k dispozici dále na Youtube jako záznam.

... pojďte si s námi zavzpomínat po jaké cestě jste se v životě prošli. Využijte svobodný prostor pro vzpomínání.

Tři kufry plné vzpomínek, tři příběhy zasazené do nezapomenutelných okamžiků minulého století. A také trocha vánoční atmosféry.

 

Představení o tom, na co si pamatujeme z naší minulosti je určeno především seniorům a má být rozbuškou, která vyvolá vzpomínky klientů na jejich vlastní život. Hodláme ji hrát také pro teenagery a tam nás bude zajímat, jestli si s nimi o těch důležitých letech někdo povídal. Tři kufříky nám přinesou vzpomínky na rok 1945, 1968 a 1989.

 

„(Loutky v nemocnici) Přicházejí za pacienty s loutkami, ale také vždy s hudebními nástroji a dobrou náladou. Zpívají staré písničky, které našim pacientům připomínají jejich mládí – slova šlágrů starých 50 let si při společném prozpěvování s Loutkami vybaví všechni!“ říká vrchní sestra Lucie Mokrejšová, která naše návštěvy v hospicu Dobrého pastýře v Čerčanech koordinuje. 

Read more...
 
Mikuláš v Motole PDF Print E-mail
There are no translations available.

130234597_10157646426495887_5265305355876566975_n

Read more...
 
Víme, jak ochránit sebe i pacienty a pomáháme i v době výjimečného stavu PDF Print E-mail
There are no translations available.

lum37w

V letošním roce se k nemocem, které jsou s námi dlouhodobě přidal i COVID-19. Všichni vnímáme nezbytnost opatření zaměřených na zamezení dynamického šíření tohoto viru a ochranu těch nejohroženějších.

Jsme rádi za důvěru zdravotních ústavů, díky které můžeme navštěvovat i pacienty, kterým je jinak kontakt s okolím vzhledem ke karanténním opatřením odepřen. Na jaře jsme však více než 50 dní do nemocnic bohužel nesměli ani my. O to víc nás těší, že nyní v některých nemocnicích stále pomáháme.

V tuto chvíli (listopad 2020) stále navštěvujeme největší fakultní nemocnice v Čechách i na Moravě, kde naši péči potřebuje spousta hospitalizovaných dětí. Přítomnost Loutek v nemocnici je o to důležitější, že část personálu pomáhá na akutních odděleních věnujících se současné pandemii a režim návštěv je v nemocnicích z pochopitelných důvodů nyní opravdu přísný.

Je pro nás důležité chovat se odpovědně, abychom dostatečně ochránili jak pacienty tak i náš tým. Malí pacienti v nemocnicích často v těchto dobách bývají přijímání bez rodinných příslušníků. Na oddělení kam míří kvůli svým chronickým či akutním potížím, či kvůli zranění, jsou převáženi až po absolvování nepříjemného testu na obávaný virus s negativním výsledkem. Na některých oděleních pro COVID pozitivní dětské pacienty vyčleňují samostatné pokoje. Bohužel jsou i oddělení, která bylo nezbytné dočasně uzavřít, aby kapacita byla k dispozici pro aktuální potřeby pacientů s nemocí COVID-19.

Read more...
 
Můžeme dál? PDF Print E-mail
There are no translations available.

Loutky_v_nemocnici_Muzeme_dal
Právě vychází kniha příběhů loutek v nemocnici. I její koupí nás můžete podpořit!
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 28
Joomla Templates by Joomlashack