15let

Myš

Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

Myš

News
Antivirová písnička na novém CD, které právě vychází!! PDF Print E-mail
There are no translations available.

Loutky v nemocnici slaví 15 let a při té příležitosti připravila stejnojmenná kapela novou nahrávku s názvem Divočiny. Novinka přináší 14 dětských písniček z autorské dílny českých muzikantů, kteří již 15 let pomáhají spolu s loutkáři hospitalizovaným dětem a seniorům v nemocnicích a léčebnách. Album obsahuje i aktuální píseň Antivirus, která vznikla spontánně ve studiu JÁMOR během jarního nahrávání. Tuto píseň i další z aktuální nahrávky mohou v těchto dnech naživo slýchat pacienti ve zdravotnických zařízeních po celé České republice. Album je dárkem pro nemocné děti a zakoupením CD Divočiny můžete tento skvělý projekt podpořit.

Za skladbami autorsky stojí Marka Míková, frontmanka kapely Zuby nehty, spisovatelka, režisérka a principálka Loutek v nemocnici, společně s dalšími osobnostmi české a slovenské hudební scény. Na písních se podílí především ti, kteří dlouhodobě spolupracují s neziskovou organizací. Pavla Jonssonová (Zuby nehty), Kryštof Míka (Iritující Pýchora), Jana Tóthová (Tornado Lue), Jaromír František Fumas Palme (Původní Bureš), Jiří Hodina (Mantaban) či písničkářky Krystyna Skalická a Sylvie Krobová. Výsledný zvuk nahrávky připravil ve studiu JÁMOR Ondřej Ježek.

Nahravni_Loutky_v_nemocnici_Jamor_1

Nahravni_Loutky_v_nemocnici_Jamor_2Antivirus

Tohle posílám ti

jen tak pro zahřátí

prej to policajti zpívaj zvesela

kdesi na Mallorce

tam, kde svítí slunce

I když lidi sedí

zavření doma


Zas se všechno vrátí

tančím v obýváku

Zas se všechno vrátí

zpívám dokola...

 

Vzduchem viry víří

prej že netopýři

za tohleto můžou

je to jak zlej sen

Prej se lidi dusí

Jen ať si to zkusí

zas si dáme pusy

zas se obejmem

 

Zas se všechno vrátí

tančím v obýváku

Zas se všechno vrátí

zpívám dokola...

Read more...
 
Loutky v nemocnici - on-line podruhé... PDF Print E-mail
There are no translations available.

Během naší práce jsme zvyklí na roušky, ochranné pláště nebo gumové návleky, protože chodíme za dětmi i na oddělení, kde je vysoké riziko přenosu infekce. Rovněž každoročně naši práci na krátkou dobu přerušuje chřipková epidemie.

Nataceni_Kasparek_a_PrinceznaV době koronaviru jsme ale za malými přáteli, kteří se těšili na povídání, pohádky a písničky, nemohli 55 dní! V kontaktu jsme s nimi zůstali prostřednictvím sociálních sítí a webu.

Připravili jsme záznamy některých představení a ty jsou nyní pro všechny marody které zrovna nenavštěvujeme u postýlky dostupné online. 

Online obsah Loutek v nemocnici je stále dostupný pro všechny!

• Navštivte naši stránku "Nuda v posteli" (Naleznete zde zejména on-line podobu našich profesionálních audioprojektů)

• Stáhněte si sadu her pro dlouhou chvíli a společně si hrajte

• Pusťte si záznamy našich představení, čtení pohádek, písničky a skeče, které jsme pro vás připravili on-line na sociálních sítích:  Facebook a Youtube 

Read more...
 
Loutky v nemocnici v dobách karantény #SpolecneToZvladneme PDF Print E-mail
There are no translations available.

I naši loutkoherci a muzikanti jsou v těchto dnech zavřeni doma.

Stejně jako ostatní pomáhají jak to jen jde. Šijí roušky, pomáhají na krizových psychologických linkách nebo natáčí videa s písničkami a pohádkami aby pobavili všechny, kteří nemohou z domu či z nemocniční postýlky. Často se také starají o své blízké. Snaží se neztratit dobrou náladu, aby ji co nejdříve mohli opět rozdávat tam, kde je to nejvíce potřeba.

Není to jednoduché. Někteří naši kolegové se zrušením všech kulturních akcí a zavřením nemocnic přišli o svůj veškerý příjem a jsou plní obav z toho co přijde. I my se snažíme vymýšlet, jak pomáhat nejen pacientům, ale i svému týmu.

Připravujeme tedy společně nové inscenace a opravujeme stávající vybavení. Píšeme texty, malujeme a kreslíme. Připravujeme také nové CDčko s písničkami, novou on-line hru pro děti.¨

V neposlední řadě pak vytváříme a zpřístupňujeme naše aktivity on line: aktuální nahrávky i perly z našich archivů pak šíříme po sociálních sítích i do nemocnic, kde se po nás pacienti ptají.

Těšíme se, až budeme moci za malými marody i za "našimi" staroušky opět vyrazit! To je totiž naše poslání. 

Bylbo_Sylva_Doma

Read more...
 
Víme, jak ochránit sebe i pacienty PDF Print E-mail
There are no translations available.

V zimním období a na začátku jara přijdou chřipky a některé zdravotní ústavy pravidelně omezují možnosti návštěv rodinných příslušníků i další aktivity na vybraných odděleních. Chrání tím v období epidemií pacienty, kteří jsou zde hospitalizovaní. Dobře vědí, že oslabení pacienti hůř zápasí s jakýmkoli dalším onemocněním, než zdraví lidé. A právě omezení návštěv bývá často opatřením, které toto riziko snižuje.

V posledních týdnech se k běžným chřipkám přidávají i opatření zaměřená na ochranu proti koronaviru COVID-19, kterému právě čelíme. Jsme rádi za důvěru některých zdravotních ústavu, díky které můžeme obvykle navštěvovat i pacienty, kterým je jinak kontakt s okolím vzhledem ke karanténním opatřením odepřen. Nyní (1.4. 2020) však bohužel do nemocnic nesmíme ani my. Malí pacienti jsou zde často přijímání bez rodinných příslušníků a na oddělení kam míří kvůli svým chronickým či akutním potížím, či kvůli zranění, jsou převezeni až po absolvování testu na obávaný virus s negativním výsledkem.

Read more...
 
Návštěvy Loutek v nemocnici omezeny PDF Print E-mail
There are no translations available.

 Fumas_s_Rouskou

Preventivní opatření uzavírala během března jedno zdravotnické zařízení za druhým a v tuto chvíli naše týmy bohužel do nemocnic nemohou. 

Moc dobře víme, že pro oslabený organismus pacientů je jakákoli další infekce velmi vážnou komplikací, víme ale také, že příběhy, písničky a dobrá nálada nyní v nemocnicích všem chybí víc než kdy jindy.  Další postup tak koordinujeme s odpovědnými osobami v jednotlivých institucích a respektujeme veškeré pokyny a opatření. Aktuálně domlouváme podmínky za kterých budeme moci začít navštěvovat nemocnice dříve než se zruší zákaz návštěv pro veřejnost.

Připravujeme zatím nové inscenace i on-line obsah, pomáháme s šitím roušek i na nových psychologických linkách a těšíme se, až budeme moci za malými marody i za "našimi" staroušky opět vyrazit!

Všem pak přejeme aby si udrželi dobrou náladu a nezapomínali se i v těchto těžkých dnech smát. 

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 27
Joomla Templates by Joomlashack