15let

Myš

Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

Myš

Víme, jak ochránit sebe i pacienty PDF Print E-mail
There are no translations available.

V zimním období a na začátku jara přijdou chřipky a některé zdravotní ústavy pravidelně omezují možnosti návštěv rodinných příslušníků i další aktivity na vybraných odděleních. Chrání tím v období epidemií pacienty, kteří jsou zde hospitalizovaní. Dobře vědí, že oslabení pacienti hůř zápasí s jakýmkoli dalším onemocněním, než zdraví lidé. A právě omezení návštěv bývá často opatřením, které toto riziko snižuje.

V posledních týdnech se k běžným chřipkám přidávají i opatření zaměřená na ochranu proti koronaviru COVID-19, kterému právě čelíme. Jsme rádi za důvěru některých zdravotních ústavu, díky které můžeme obvykle navštěvovat i pacienty, kterým je jinak kontakt s okolím vzhledem ke karanténním opatřením odepřen. Nyní (1.4. 2020) však bohužel do nemocnic nesmíme ani my. Malí pacienti jsou zde často přijímání bez rodinných příslušníků a na oddělení kam míří kvůli svým chronickým či akutním potížím, či kvůli zranění, jsou převezeni až po absolvování testu na obávaný virus s negativním výsledkem.

lum37w 

Jaká opatření jsme zvyklí realizovat, abychom pacienty co nejlépe ochránili a nepřišli jsme o možnost jim pomáhat s uzdravením i ve složitých obdobích?

  • Jsme v intenzivním kontaktu s odpovědnými zástupci vedení zdravotnických zařízení a pečlivě s nimi koordinujeme naši činnost a konkrétní opatření, která mohou k ochraně pacientu přispět.
  • Dohlížíme na zdravotní stav členů souboru Loutek v nemocnici a při sebemenším náznaku jakéhokoli onemocnění zajistíme změnu v týmu pro konkrétní návštěvu.
  • Tam, kde je třeba, používáme ochranné pomůcky, jako jsou pláště, roušky, přezůvky či návleky.
  • Desinfikujeme loutky i nástroje po návštěvě každého oddělení, desinfikujeme si průběžně ruce.
  • Po příchodu do nemocnice se převlékáme. 

I díky důslednému uplatňování těchto opatření můžeme rozdávat radost často i v době, kdy zůstávají nemocniční oddělení či léčebny dlouhodobě nemocných pro veřejnost uzavřené.

 

Těšíme se, že se nastalá situace brzy změní k lepšímu a my budeme moci opět zavítat všude tam, kde na nás marodi netrpělivě čekají. 

Tonda_ruce_brno

Nutná desinfekce  a ochranné pomůcky při vstupu na pokoj s přísným režimem ...

Tonda_ruce_brno_kocka

 
Joomla Templates by Joomlashack