Myš

Pro média
Loutky v nemocnici v NOCI PDF Print E-mail
There are no translations available.

Praha 16. 11. 2018: Loutky v nemocnici se letos poprvé připojují k evropskému projektu Noc divadel. V nemocnicích v Praze, Brně a Ostravě navštíví pacienty po setmění s výjimečným programem! Pro malé i velké diváky upoutané na lůžku si členové týmu připravili speciální divadelní návštěvy. Chystají proměnit ospalou víkendovou atmosféru u pacientů na pokojích, ale i prostřednictvím velkých představení v hernách i společenských místnostech nemocnic.

„Symbolicky začínáme těsně po setmění 17.11. již v 17 hodin 11 minut a pak poplujeme jednotlivými odděleními nemocnic. O víkendu, je v nemocnicích obzvlášť smutno a nuda. Ti, co alespoň trochu mohou, jsou v pátek propuštění, a tak je každá druhá postýlka prázdná. I počet vyšetření je menší, a tak se čas táhne ještě víc než jindy. Když z nemocnice odejdou poslední návštěvy, jako by se úplně zastavil. Jsme si jistí, že tuto sobotu po setmění roztočíme ručičky hodinek naplno!“ říká Marka Míková principálka Loutek v nemocnici.

V sobotu navštívíme nemocnice v Praze, Brně a v Ostravě. Ve Fakultní nemocnici Motol kromě návštěv dětských pacientů připravujeme v Centru následné péče pro zdejší seniory exkluzívní předpremiéru nové inscenace Malý princ.

S prací Loutek v nemocnici se můžete seznámit i vy. Právě příběh Antoina de Saint-Exupéryho uvedeme v premiéře 1. prosince v Divadle Minor v rámci předvánoční prezentace naší práce pro veřejnost. "Přidáváme se k projektu Noc divadel, i když naše prkna, co znamenají svět jsou většinou linoleum, které je cítit dezinfekcí. dodává Míková.

Noc divadel v ČR, kterou koordinuje Institut umění – Divadelní ústav od roku 2013, se díky stovkám akcí ve zhruba 40 městech a místech ČR stala jedním z největších divadelních svátků. www.nocdivadel.cz

 

LVN_NOC_DIVADEL

 

Noc divadel v ČR, kterou koordinuje Institut umění – Divadelní ústav od roku 2013, se díky stovkám akcí ve zhruba 40 městech a místech ČR stala jedním z největších divadelních svátků. www.nocdivadel.cz

 

 

 
Antoine de Saint-Exupéry - Malý princ (premiéra)
There are no translations available.

Loutky v nemocnici - Antoine de Saint-Exupéry - Malý princ (premiéra)

+ předvánoční setkání s přáteli • 1.12.2018 --- 17:00 hodin

Jste srdečně zváni! 

AKTUALIZOVÁNO 21.11.: K A P A C I T A   S Á L U    N A P L N Ě N A

 

Loutky v nemocnici – MALÝ PRINC

I když letadlo ztroskotá a vypadá to opravdu beznadějně, stačí jen jiskřička fantazie a blízkosti někoho, kdo nás má rád, kdo vysloví tu známou větu, že: "To, co je důležité, je očím neviditelné." A my se rozběhneme napít ze studny ukryté kdesi v poušti a dostaneme znovu sílu. Opravíme letadlo a poletíme dál. A i když Malý princ nezůstane s námi, přece ho uslyšíme, jak se chechtá z jedné maličké hvězdy nad naší hlavou. Je přece tady ... je pořád mezi námi... pro ty, kdo vědí, že správně vidíme jen srdcem.

Adaptace Exuperyho Maleho prince v podání Loutek v nemocnici se snaží podtrhnout témata jako je přátelství, láska, naděje, ktré jsou u nemocničního lůžka možná ještě důležitější než v běžném životě.

Read more...
 
Létající peřina provětrá nemocniční pokoje
There are no translations available.

V Praze 21.8.2018 - Přední kapely současné české hudební scény se sešly na CD Létající peřina, které právě nyní na konci prázdnin vychází. Vypsaná fiXa, Mandrage, Vltava, Tata Bojs, Květy, Tornádo Lue, Zuby Nehty, Už jsme doma, Petr Váša, Původní Bureš, Krystyna Skalická, Mantaban, Iritující Pýchora a Beata Hlavenková složili písničky, které budou dělat radost dětem v nemocnicích a léčebnách v Čechách i na Moravě.

Read more...
 
Nové cédéčko LÉTAJÍCÍ PEŘINA: Když muzika pomáhá (L)loutkám léčit. PDF Print E-mail
There are no translations available.

PRAHA 24. 5. 2018 - Začíná nahrávání nového charitativního CD Létající peřina. Je určeno dětem hospitalizovaným v nemocnicích a léčebnách po celé republice. Rozdávat jej budou během svých návštěv členové organizace Loutky v nemocnici. U nemocničních lůžek již 13 let dokazují, že hudba a loutky pacienty v nemocnici potěší a mohou i pomáhat s uzdravováním.

Read more...
 
Informace pro média
There are no translations available.

Informace o projektu Loutky v nemocnici pro novináře poskytne

Jakub Matějka - 603 864 595.


Aktuální tiskové zprávy 2017

Loutky v nemocnici ve FN Motol 22.2.2017

Tisková zpráva ke stažení

 

Tiskové zprávy 2016

Pohádková medicína: Loutky v nemocnici připravují CD s příběhy, které pomáhají

 

Tisková zpráva ke stažení

CD Pohádková medicína obal v tiskové kvalitě

 

Náhled fotografií z natáčení zde. 

Fotografie z natáčení CD v tiskové kvalitě:

Bára Hrzánová: Foto_6Foto_7Foto_8

Jan Potměšil: Foto_3Foto_4Foto_5

 

 

Marka Míková: Foto_9Foto_10Foto_11Foto_12,

Jiří Lábus: Foto_13Foto_14

 

  

Videa z natáčení na Youtube

 

v případě zájmu zašleme videosoubory

 

Loutky v nemocnici ve Švandově divadle na Smíchově

Tisková zpráva ke stažení

 

Předchozí tiskové zprávy


Myši patří do nebe

Tisková zpráva ke stažení listopad 2015

Fotografie v tiskové kvalitě ke stažení

LVN_Foto_1.jpg

LVN_Foto_2.jpg

LVN_Foto_3.jpg

LVN_Foto_4.jpg

 

 

TZ_LVN_Minor_Bílá velryba_září_2015

 

 

 

Napsali o nás:

Rozhovor pro časopis 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze „Vita nostra revue, 2011/3“ s Markou Míkovou O loutkách (a v nemocnici zvláště)

 


Joomla Templates by Joomlashack