FB_logo Follow us on Instagram Follow us on Twitter youtube_1

nuda v posteli nadpis

V pátek 18.4.2014 jsme s Dádou vyrazili do Hradce Králové tentokrát na geriatrii za pacienty, kteří se narodili o poznání dříve než naši běžní pacienti. Při mé první návštěvě, asi před měsícem, jsem byla zvědavá, jak budeme přijati a jak moc budeme moci dědečky a babičky potěšit... moje obavy byly zbytečné a tentokrát se to opět potvrdilo. Sestra Pánková nás jako vždy moc mile a radostně přivítala a hned zavedla do jídelny, kde jsme si s několika babičkami krásně zazpívaly a zavzpomínaly. Jedna z nich nás rozesmála, když zděšeně při bajce o lvu a myši vykřikla, jestli je to oparvdová myš, ať jí dáme pryč!!! Nedalo se nic dělat, zděšení bylo upřímné, a tak jsme se přesunuli k oknu a tam bajku v „bezpečné“ vzdálenosti dohrály. Potom jsme si o všech těch lidských vlastnostech, o kterých bajky vyprávějí, moc hezky popovídaly. Vlastně je jedno, jestli je Vám 5 nebo 75, vyprávění o vychytralosti , povyšování se, a nebo o touze „nikdy to nevzdat“ je platné prostě universálně. A tak jsme si ještě bezva zazpívaly na pokojích s těmi, co do jídelny nemohli. Všem přejeme hodně zdraví, síly a lásky. A panu Poustevníkovi, který letos oslaví 99 narozeniny obzvlášť. Ten jeho optimismus byl úžasný. Tak se držte!

Granka a Dáda