Loutky_v_nemocnici_Dum_vzpominek

Premiéra proběhla online

18. prosince 2020 ve 14:00

Streaming je k dispozici dále na Youtube jako záznam.

... pojďte si s námi zavzpomínat po jaké cestě jste se v životě prošli. Využijte svobodný prostor pro vzpomínání.

Tři kufry plné vzpomínek, tři příběhy zasazené do nezapomenutelných okamžiků minulého století. A také trocha vánoční atmosféry.

Představení o tom, na co si pamatujeme z naší minulosti je určeno především seniorům a má být rozbuškou, která vyvolá vzpomínky klientů na jejich vlastní život. Hodláme ji hrát také pro teenagery a tam nás bude zajímat, jestli si s nimi o těch důležitých letech někdo povídal. Tři kufříky nám přinesou vzpomínky na rok 1945, 1968 a 1989.

„(Loutky v nemocnici) Přicházejí za pacienty s loutkami, ale také vždy s hudebními nástroji a dobrou náladou. Zpívají staré písničky, které našim pacientům připomínají jejich mládí – slova šlágrů starých 50 let si při společném prozpěvování s Loutkami vybaví všechni!“ říká vrchní sestra Lucie Mokrejšová, která naše návštěvy v hospicu Dobrého pastýře v Čerčanech koordinuje.

První kufřík rok 1945

Scéna a loutky: Andrea Králová a Iva Zemanová

Hrají: Marie Dufková a Antonín Novotný/Hana Grančičová a Krystyna Skalická.

Druhý kufřík rok 1968

Scéna a loutky: Zuzana Štancelová

Hrají: Renata Kubišová a Jaromír František Fumas Palme/Radka Matějčková a Kryštof Míka

Třetí kufřík rok 1989