Pouze s vaší pomocí

Pouze s Vaší pomocí budeme pokračovat s návštěvami malých marodů. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem překonat pobyt v nemocnici. Darujte jim prosím úsměv ještě dnes!

 

3500

Darujte_cards_11sml


 

Myš

News
Loutky v nemocnici v dobách karantény PDF Print E-mail
There are no translations available.

I naši loutkoherci a muzikanti jsou v těchto dnech zavřeni doma.

Stejně jako ostatní pomáhají jak to jen jde. Šijí roušky, pomáhají na krizových psychologických linkách nebo natáčí videa s písničkami a pohádkami aby pobavili všechny, kteří nemohou z domu či z nemocniční postýlky. Často se také starají o své blízké. Snaží se neztratit dobrou náladu, aby ji co nejdříve mohli opět rozdávat tam, kde je to nejvíce potřeba.

Není to jednoduché. Někteří naši kolegové se zrušením všech kulturních akcí a zavřením nemocnic přišli o svůj veškerý příjem a jsou plní obav z toho co přijde. I my se snažíme vymýšlet, jak pomáhat nejen pacientům, ale i svému týmu.

Připravujeme tedy společně nové inscenace a opravujeme stávající vybavení. Píšeme texty, malujeme a kreslíme. Připravujeme také nové CDčko s písničkami, novou on-line hru pro děti.¨

V neposlední řadě pak vytváříme a zpřístupňujeme naše aktivity on line: aktuální nahrávky i perly z našich archivů pak šíříme po sociálních sítích i do nemocnic, kde se po nás pacienti ptají.

Těšíme se, až budeme moci za malými marody i za "našimi" staroušky opět vyrazit! To je totiž naše poslání. 

Bylbo_Sylva_Doma

Read more...
 
Víme, jak ochránit sebe i pacienty PDF Print E-mail
There are no translations available.

V zimním období a na začátku jara přijdou chřipky a některé zdravotní ústavy pravidelně omezují možnosti návštěv rodinných příslušníků i další aktivity na vybraných odděleních. Chrání tím v období epidemií pacienty, kteří jsou zde hospitalizovaní. Dobře vědí, že oslabení pacienti hůř zápasí s jakýmkoli dalším onemocněním, než zdraví lidé. A právě omezení návštěv bývá často opatřením, které toto riziko snižuje.

V posledních týdnech se k běžným chřipkám přidávají i opatření zaměřená na ochranu proti koronaviru COVID-19, kterému právě čelíme. Jsme rádi za důvěru některých zdravotních ústavu, díky které můžeme obvykle navštěvovat i pacienty, kterým je jinak kontakt s okolím vzhledem ke karanténním opatřením odepřen. Nyní (1.4. 2020) však bohužel do nemocnic nesmíme ani my. Malí pacienti jsou zde často přijímání bez rodinných příslušníků a na oddělení kam míří kvůli svým chronickým či akutním potížím, či kvůli zranění, jsou převezeni až po absolvování testu na obávaný virus s negativním výsledkem.

Read more...
 
On-line obsah PDF Print E-mail
There are no translations available.

Online obsah Loutek v nemocnici je nyní, když venku řádí viry, dostupný pro všechny!

• Navštivte naši stránku "Nuda v posteli" (Naleznete zde zejména on-line podobu našich profesionálních audioprojektů)

• Stáhněte si sadu her pro dlouhou chvíli a společně si hrajte

• Pusťte si záznamy našich představení, čtení pohádek, písničky a skeče, které jsme pro vás připravili on-line na sociálních sítích:  Facebook a Youtube 

 
Víme, že naše návštěvy pomáhají ... PDF Print E-mail
There are no translations available.

„Televize ani PC nedokáže nahradit navozenou interakci mezi hercem a posluchacem“, říká Mgr. Marie Lulková, vrchní sestra Dětské kliniky Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.
 
Až z druhého konce světa. PDF Print E-mail
There are no translations available.

mnich
Na Vánoce, 25. prosince, jsme měli neobvyklého pacienta: malého buddhistického mnicha Dorji z Bhútánu, který přiletěl do Čech na operaci nohou.
Když jsme vešli do pokoje, ležel v posteli sympatický kluk s oholenou hlavou a usmíval se na nás. Byl právě po operaci. Zkusili jsme Jingle Bells.
Říkal, že sice Vánoce neslaví, ale že má moc rád písnicky. A tak jsme jich ješte pár přidali. Jako dárek od nás dostal pár ponožek od Klubu Pánů z Ponožkovic a Dorji se usmíval od ucha k uchu!
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 27
Joomla Templates by Joomlashack