Aktuálně - Ze světa loutek

Pevné vazby, které vytváříme v nemocnicích a léčebnách, kdy nemocné děti vítají Loutky jako své kamarády, byly bohužel v některých místech kvůli karanténě narušeny. Přísná kovidová opatření přerušila pravidelné návštěvy a mnoho dětí přišlo v posledním roce o kouzelný svět pohádek, kam je Loutky alespoň na chvíli přenášejí.

Abychom omezili možnost opakování tohoto stavu, rozhodli jsme se zajistit pro děti venkovní prostor, kde bychom pro ně mohli hrát, pokud opět nastanou přísná hygienická opatření.

Den s Loutkami Letní Letná

Půlroční Eliška je na kojeneckém oddělení už bohužel celý měsíc. Jedna komplikace stíhá druhou, a tak jsme si říkali, že drobné povyražení pomůže nejen jí, ale i mamince. Když jsme začali zpívat, Eliška pootevřela očička a to byl signál, že se na posteli může objevit i loutka. Nad postýlkou se začal vznášet Kašpárek, aby ji něžně pozdravil. Eliščina očička se rozevřela dokořán a ona se chytila Kašpárkovy nohy. Nepustila ji dříve, než jsme zazpívali 4 písničky a ona se smála na celé kolo nakažlivým smíchem.

Více informací o tom, jak jsme pomáhali v Olomoucké nemocnici.

Srdečně Vás zveme na festival Letní Letná! 15.8. zde bude probíhat Den s Loutkami v nemocnici.

Den s Loutkami Letní LetnáProgram:
11:00 - Bleděmodrý Petr
14:00 - Obří tajemství
15:30 - Šarivari
17:00 - Koncert a křest nového CD První pohádková pomoc.

Po celý den málá kufříková představení, hry pro děti... Jste naším pravidelným dárcem? Buďte našimi hosty! Zavolejte si o volné vstupenky!

JAK NÁS NAJDETE?
Jsme součástí areálu festivalu Letní Letná. Až budete na místě, hledejte Dětskou scénu.

Nejbližší zastávky MHD jsou Chotkovy sady (tramvaje 2, 12, 18, 20 a 97 / 5 minut chůze od areálu), Hradčanská (metro A, tramvaje 1, 2, 8, 18, 20, 25, 26,91, 96 a 97 / 12 minut chůze), Sparta (tramvaje 1, 8, 12, 25, 26, 91 a 96 / 15 minut chůze).

Parkování je možné v podzemních garážích přímo proti stadionu pražské Sparty, u výjezdu z tunelu Blanka - www.garazeletna.cz (15 minut chůze)

Nvrh_bez_nzvu

Anička naší návštěvu moc nechtěla, protože by se loutek prý bála, ale "domluvilo se" s tatínkem, že zůstane na pokoji až půjdu navštívit Frantu a když tak odejdou. Během naší návštěvy ale neodešli a když si loutka Lucinky zavolala na hraní maňáska Ježka, začala se na nás i dívat. Ježek jí pomalu rozesmíval a loutková slečna Lucinka byla nadšená, že mají s Aničkou stejné vlasy a vůbec, že si jsou dost podobné. Když jsem se jí pak zeptala, jestli by si chtěla s Lucinkou hrát, tak nadšeně souhlasila a vrhla se k nám. Zazpívali jsme si i nějaké písničky a Anička se smála. Loutka Lucinky si taky postěžovala na špatnou pohyblivost nohy, tak jí Anička pomohla a společně s Ježkem nožičku rozhýbali. Na další návštěvu s Lucinkou se těší a myslím, že se budeme moct věnovat i jednotlivým pohybům a cvikům. Dostala od nás knížku o dětské józe. Konec zpravodajství. Anička

Charitativní výstava fotografií fotografa Stanislava Zbyňka, který po mnoho měsíců mapoval svým citlivým okem a fotoaparátem naší práci. Výstava se koná v příležitostném výstavním prostoru "Dvojka v Trojce", který je součástí prostor Obvodního soudu pro Prahu 3, Jagelonská 5, II. patro. Vernisáž, která byla inzerována na 5. října loňského roku byla odložena a doufáme, že se podaří alespoń slavnostní zakončení, na které vás srdečně zveme. 21.6. v 17.00. Více fotografií z výstavy také na našem instagramu.

146755339 10157793051665887 6541206270473755127 o

Loutky_v_nemocnici_Dum_vzpominek

Premiéra proběhla online

18. prosince 2020 ve 14:00

Streaming je k dispozici dále na Youtube jako záznam.

... pojďte si s námi zavzpomínat po jaké cestě jste se v životě prošli. Využijte svobodný prostor pro vzpomínání.

Tři kufry plné vzpomínek, tři příběhy zasazené do nezapomenutelných okamžiků minulého století. A také trocha vánoční atmosféry.

Představení o tom, na co si pamatujeme z naší minulosti je určeno především seniorům a má být rozbuškou, která vyvolá vzpomínky klientů na jejich vlastní život. Hodláme ji hrát také pro teenagery a tam nás bude zajímat, jestli si s nimi o těch důležitých letech někdo povídal. Tři kufříky nám přinesou vzpomínky na rok 1945, 1968 a 1989.

„(Loutky v nemocnici) Přicházejí za pacienty s loutkami, ale také vždy s hudebními nástroji a dobrou náladou. Zpívají staré písničky, které našim pacientům připomínají jejich mládí – slova šlágrů starých 50 let si při společném prozpěvování s Loutkami vybaví všechni!“ říká vrchní sestra Lucie Mokrejšová, která naše návštěvy v hospicu Dobrého pastýře v Čerčanech koordinuje.

Joomla 1.5 Templates by JoomlaShack