minizprávy

Pevné vazby, které vytváříme v nemocnicích a léčebnách, kdy nemocné děti vítají Loutky jako své kamarády, byly bohužel v některých místech kvůli karanténě narušeny. Přísná kovidová opatření přerušila pravidelné návštěvy a mnoho dětí přišlo v posledním roce o kouzelný svět pohádek, kam je Loutky alespoň na chvíli přenášejí.

Abychom omezili možnost opakování tohoto stavu, rozhodli jsme se zajistit pro děti venkovní prostor, kde bychom pro ně mohli hrát, pokud opět nastanou přísná hygienická opatření.

„Televize ani PC nedokáže nahradit navozenou interakci mezi hercem a posluchacem“, říká Mgr. Marie Lulková, vrchní sestra Dětské kliniky Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Za CD Dárek a jiné pohádky, které tým Loutek v nemocnici v čele s režisérkou Markou Míkovou připravil společně s herci Dejvického divadla jsme obdrželi Cenu Fóra dárců. Audio projekt byl vybrán jako jeden ze tří nejlepších v kategorii Sbírkový předmět a veřejně prospěšný merchandising. „CD přináší radost dětem hospitalizovaným v nemocnicích a léčebnách, ale i dárcům naší organizace. Ještě jednou velmi děkujeme všem, kteří se na přípravě a jeho realizaci podíleli a svůj čas i talent poskytli bezplatně ve prospěch projektu!,“ řekl Jakub Matějka, manažer CD, který za Loutky v nemocnici ocenění převzal. CD jsme vydali ve spolupráci s Indies Records, které zajišťuje jeho distribuci v běžné obchodní síti i on-line. Díky tomu můžete i Vy jeho nákupem také tuto organizaci podpořit. Pokud nás chcete podpořit přímo, založte třeba trvalý příkaz, anebo pošlete DMSku! Děkujeme!

Hra je v dětském věku nedílnou součástí života. Dítě se při hře s loutkou cítí v bezpečí a je potom více ochotné se lékařům a zdravotním sestrám otevřít.

Podle výzkumu, kterého se spolek Loutky v nemocnici účastnil, by si 87 % malých marodů přálo naše návštěvy časteji, 20 % z nich každý den. 66 % dětem se po návštěvě zlepšila nálada, 85 % se naše představení líbilo. Velmi nás těší, že nás děti mají rády a že žádné neuvedlo, že se mu nálada zhoršila.*

64850075_10156259237510887_3575788731820408832_o

Na některá dětská oddělení, zejména v Praze a v Brně, chodíme pravidelně každý týden. Malí pacienti berou návštěvy Loutek jako součást léčby a po každé návštěvě se těší na další představení.

Na takových oddělení je také snazší spolupracovat se zdravotnickým personálem, který nás někdy cíleně při léčbě používá.

Novou spolupráci s lékaři a zdravotními sestrami nyní připravujeme například na oddělení dětské rehabilitace ve FN Motol: "Dovedeš hnout nohou stejně jako tenhle tygr?"

Oddělení, kam chodíme, je vždy označené samolepkou a přesným rozpisem kdy nás děti a rodiče mohou čekat.

Foto_David_LVN_Saa

Výtvarnice Saša Švolíková již s loutkami spolupracuje 14 let. Její výtvarný talent nás provází na každém kroku: je totiž autorkou kreslených postaviček, které se staly základem našeho vizuálního stylu a loga Loutek v nemocnici i krátkého představení, které nedávno zhlédl i malý David.

„Pro Loutky v nemocnici kreslím a maluji ráda. A mohu prozradit, že v tuto chvíli právě dokončuji kufříkovou verzi představení Letopisy Narnie.

Loutkám držím palce!

Davidův příběh

www_vice_usmevu_2019

Díky pomoci našich dárců a obrovské píli celého týmu se nám loni podařilo realizovat 548 návštěv v nemocnicích a léčebnách. Celkem jsme navštívili téměř čtyřicet míst po celé republice a letos bychom se chtěli dostat na číslo 50! Pomůžete nám? Děkujeme!
Free Joomla Templates: by JoomlaShack